F-secure Freedome VPN, 3 ay ücretsiz abonelik kampanyası

F-secure güvenlik ürünleri ile tanınan Finlandiya merkezli yazılım firması. Geçtiğimiz günlerde mobil cihazlar için geliştirdiği Freedome VPN isimli uygulamanın Windows versiyonunu yayınlamış, 1 aylık ücretsiz deneme kampanyası başlatmıştı. Henüz o kampanya bitmeden yeni bir kampanya ile bu sefer 3 aylık ücretsiz Freedome aboneliği hediye etmeye başladı.

Ben ilk fırsattan ücretsiz lisans aldım. Halen kullanıyorum, bir problem yaşamadım. O nedenle daha uzun süreli bu promosyonu da duyurayım istedim. Kampanya linki burada, katılım ve aktivasyonu ayrıca anlatayım;

Ücretsiz “F-secure Freedome VPN” lisans anahtarı nasıl alınır?

Ücretsiz lisans anahtarı alabilmek için kampanya sayfasına giriyoruz. Mail adresimizi yazıp, resimde gördüğümüz captcha kodunu çözerek Submit butonuna tıklıyoruz.

0001140102-freedome-vpn-kampanyasi

F-secure, katılım için teşekkür ediyor, posta kutumuzu kontrol etmemizi söylüyor.

0001140103

Mail adresimizi açıyoruz. “noreply@f-secure.com”adresinden gönderilmiş “Your exclusive F-Secure Freedome license” konulu maile girip, içindeki “Confirm the email address” linkine tıklıyoruz.

0001140104

Karşımıza teşekkür ederiz yazan bir sayfa geliyor. Ardından mail kutumuza 2 yeni mail düşüyor. Bunlardan biri haber bülteni aboneliği için. “Dear customer, please confirm your email address” konulu. Onu direk siliyoruz. Diğer mailde ise lisans anahtarı ve indirme linkini buluyoruz.

0001140105

“Download” yazan linkten ürünü indirip kuruyoruz. Kurulum tamamlandığında 90 günlük VPN aboneliğimiz hemen başlıyor. Bizim ayrıca lisans anahtarı girmemize gerek olmuyor.

0001140106-f-secure-freedome-windows-vpn

Son bir not ile yazıyı bitirelim:

Kazandığınız lisans hakkını 1 ocak 2016’ya kadar kullanmalısınız. Ürünü size gönderilen linkten indirmek zorunda değilsiniz. Freedome indirme sayfasından indirip, dosyanın adını, Freedome_LisansAnahtarı_.exe şeklinde değiştirip kullanabilirsiniz. Fakat bu değişikliği yapmazsanız, kodu Subscription bölümünden girmeye çalışırsanız “Oops. Code was not correct. Try again.” hatası alırsınız. Kampanyadan aldığınız kod, mobil cihazlar için geçerli değildir. Benzer bir hata üretir.

Ben geçici email servisleri kullanarak birkaç lisans anahtarı almanızı tavsiye ederim. Böylece 90 gün dolduğunda programı kaldırıp farklı bir lisans anahtarı ile tekrar kurup yıl boyunca ücretsiz VPN aboneliği kullanabilme şansınız olur.

Leave a Reply