Hyundai arabada radyo kendi kendine değişiyor problemi!

Yeni i20 güzel araba. Bir ay önce aldık, kullanıyoruz. Eleştirsem, eleştirilecek şeyleri var ama en ilginç falsoyu radyoda verdi. Arabayı aldığımdan beri herhangi bir kanalı kesintisiz olarak doğru düzgün dinleyemedim. Bazen rasgele bir radyo kanalını açıp, dinlemeye başlıyorum. Radyo bir süre çalıyor fakat 15-20 saniye sonra farklı bir kanala geçiyor. (frekans değişiyor)

Kullanım klavuzuna bakıp bir sonuca varamayınca, nedir bu iş diye ta servise kadar gittim. Basit bir ayarı değiştiriverdiler, düzeldi. Yaparlarken bakmıştım. Hyundai i20 ve diğer Hyundai modellerini ( i10, i30, Accent Blue, Elantra, ix35, Santa Fe, H100) kullananların da başına gelebilir, yardımcı olsun diye çözümü tarif edeyim.

Hyundai aracınızda radyo kanalı sabit kalmıyor, kendi kendine sürekli değişiyor ise yapmanız gerekenler şöyle;

187-2-1

1. Resimdeki 1 numaralı açma kapama düğmesine basın ve radyoyu açın.

2. Radyo çalmaya başladığında üzerinde MENU yazan 2 numaralı butona basın.

3. Karşınıza menü gelecek ve AF adında bir öğe içerecek. 3 numaralı düğmeyi “çevirerek” bu öğeye ulaşın ve üzerine geldiğinizde 3 numaralı düğmeye “basarak” öğenin alt menüsünü açın.

4. ON ve OFF olarak iki öğe göreceksiniz. Yine 3 numaralı buton ile kumanda ederek öğeyi OFF olarak seçin. Problemi çözmüş olacaksınız.

Not: Bu yazıda kullanılan görsel, samimi araç incelemelerinden çok faydalandığım otopark.com adresinden alınmıştır.

Leave a Reply