Bu metinde kullanılan “Kullanıcı” terimi, siteyi herhangi bir şekilde kullanan her türlü gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir. Kullanıcılar bu sayfadaki şartlara uymayı kabul etmiş sayılacaktır.

1. “bilenlerkabilesi.com” ücretsiz olarak hizmet veren amatör bir blogdur. Blog içinde bulunan içerik, yazarın kendi düşünceleri olup doğruluğu konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Bilgilerin kullanımı tamamen Kullanıcı’nın kendi insiyatifindedir. Yazılan bilgilerin uygulanması halinde karşılaşılabilecek her türlü sonuçtan Kullanıcı sorumlu olacaktır.

2. Bu web sitesinde sunulan tüm içeriğin telif hakkı site sahibine aittir. Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen yada tamamen indirilmesi, kaydedilmesi, çoğaltılması, işlenmesi, yayınlanması veya bunlara teşebbüs edilmesi yasaktır. Site sahibi bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiği kullanıcılar aleyhine yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

3. Kullanıcı, blog yazılarına yaptığı yorumlarda ismini ve mail adresini girmek zorundadır. Bu bilgilerin doğruluğu tarafımızca kontrol edilmemektedir. Yapılan her yorumda IP adresiniz kayıt altına alınarak saklanır. Yine yorum kısmında tarafımıza verdiğiniz bilgiler otomatik olarak kaydedilmektedir. Kullanıcı toplanan bilgilerin her türlü kullanım hakkını ve iznini site sahibine vermiştir. Yayınlanması, herhangi bir şekilde kullanılması durumunda hak talep edemez.

4. Blogumuzun kullanım miktarını ölçmek, en çok ilgi çeken yazıları tespit edebilmek ve diğer amaçlarla Google Analytics hizmetini, gelir elde edebilmek için Google Adsense altyapısını, yapılan yorumların spam olup olmadığını kontrol etmek maksadıyla Akisment eklentisini kullanıyoruz.

Bu üç servis 3.parti bir hizmettir ve kendi kullanım ve gizlilik şartlarına sahiptir. Kullanıcı, bizim şartlarımız yanında, bu hizmetlerin kullanım ve gizlilik şartlarını, ayrıca hizmetlerin kendilerinden veri toplayabileceğini de kabul etmiş sayılır. Toplanabilecek veriler bunlarla sınırlı olmamakla birlikte; IP numaranız, tarayıcınıza ilişkin bilgiler, ziyaret zamanınız ve sizi sitemize ulaştıran web sitesi (referer) olabilir. Bu bilgilerin toplanması için cookies (tarayıcı çerezleri), scripts, web beacons gibi basit yada gelişmiş teknikler kullanılabilir.

5. Kullanıcıdan, kaliteli bir güvenlik yazılımı kullanması beklenmektedir. Blogdan indirilen her dosya, tıklanan her link güncel güvenlik yazılımı ile taranmalıdır. Web sitemizden kaynaklanabilecek herhangi bir güvenlik problemine karşın hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz. Kullanıcı da bu tür durumlara karşın hak talep etmeyeceğini, yazar ve site sahipleri hakkında suçlama yapmayacağını kabul etmek zorundadır.