MIUI ROM hesap oluşturma ekranında “Server Error” hatası ve çözümü

MIUI ROM kullanıcıları bilecektir, ROM üzerindeki Market, Themes, Cloud, Music gibi uygulamaları kullanabilmek için “Mi Account” aboneliği gerekir. Abonelik ücretsizdir ve telefonu kurarken (yada sonradan ayarlardan) oluşturulabilir. Normalde bu süreç Google Play hesabı açmak kadar basittir. Nitekim genellikle de sorunsuz şekilde tamamlanır.

Fakat aboneliğinizi telefon numaranız üzerinden değil de, ısrarla mail adresiniz üzerinden açmaya çalışırsanız bu işlem olması gerektiği gibi yürümüyor. Çünkü abonelik oluştururken, MIUI sürekli “Can’t set up account, Server error” hatası veriyor. Hesap bir türlü açılamıyor.

Ben de aboneliğimi bu şekilde oluşturmaya çalışmış fakat oluşturamayınca, webden oluşturduğum hesabı telefonda kullanarak durumu kotarmıştım. Sorun yaşayanlara yardımcı olması için, çözümü tarif edeyim;

“Server error” hatası almadan “Mi Account” hesabı açma

Xiaomi Mi Account web sayfasına giriyoruz. “Register using an email” butonuna taplıyoruz. Karşımıza gelen sayfalara email adresimizi, şifremizi yazarak formu kaydediyoruz.

0001250102-miui-hesap-acma-1

MIUI mail adresimizi doğrulamamızı istiyor. Posta kutumuzu açıp, “Activate your Mi Account today” konulu maildeki “Activate account” linkine tıklıyoruz. Hesabımız etkinleştiriliyor. Böylece MIUI hesabı “Can’t set up account, Server error” problemi, sorunu yaşanmadan açılmış oluyor.

0001250103-miui-hesap-acma-2

Şimdi yapmamız gereken bu hesabı telefona (yada tablete) girmek. Bunun için, Settings->General Settings->Add account->Mi Cloud menülerini takip ediyoruz.

0001250104-miui-mi-cloud-hesabi-ekleme-1

“Sign in” butonuna tıklayarak email adresimiz ve şifremizle login oluyoruz. Böylece Mi Cloud hesabı cihazımıza eklenmiş oluyor. Tüm MIUI uygulamaları, (ve açtıysanız bulut senkronizasyon özellikleri) bu hesap üzerinden kullanılmaya başlanıyor.

0001250105-miui-mi-cloud-hesabi-ekleme-2

Leave a Reply