Ücretsiz 1 yıllık OkayFreedom VPN kampanyasi

Dün itibari ile Facebook, Twitter ve Youtube yasaklandı. Daha öncede olmuştu bu olay ve Anayasa Mahkemesi, yasağı Anayasaya aykırı bulup kaldırmıştı. Geçen zamanla birlikte Anayasa değişmediği halde neden tekrarlandı engelleme bilemiyorum. Fakat haberlerde okumasam konudan da pek haberim olmayacak, çünkü VPN kullanıyorum.

Yasağı destekler misiniz, yoksa eleştirir misiniz bilemem ama ben arkasında değilim. Bana göre tek bir fotoğraf, yazı yada insan yüzünden koskoca bir ekosistemin kapatılması kabul edilebilir ve mantıklı bir duruş değil. Devletin elinde yetki, güç olmalı elbette ama uygularken kimi cezalandırdığını düşünse biraz daha iyi olacak gibi. Paylaşımı yapan mı zarar görecek bu gelişmeden yoksa hizmet sağlayıcısı mı yada geride kalan milyonlarca kullanıcı mı, bi bakmak lazım.

İşin bu tarafı bir yana, pratikte hayatı sürdürebilmek için bu tür dönemlerde (özellikle de işiniz sosyal medyaysa) VPN kullanmak, zaruri hale gelebiliyor. VPN kullanın, yasağı aşın (ben giriyorum sizde girin) diyecek değilim. Tersine bir mahremiyet aracı olan VPN’in bu bağlamda anılıp durması hoşuma gitmiyor. Fakat böyle dönemlerde VPN teknolojisine olan ilgi ve merakın arttığı da bir gerçek. Bu nedenle Steganos 1 yıllık ücretsiz VPN fırsatı yayınlayınca, paylaşayım istedim. Fırsattan faydalanmanın yolunu kısaca anlatayım;

Ücretsiz 1 yıllık OkayFreedom VPN kampanyası

Ücretsiz 1 yıllık OkayFreedom VPN kampanyası sayfasına giriyoruz. Fırsatın görünmesi için fırsat kutusunu beğeniyoruz. (Halen sosyal medya hesabınız yoksa veya sitelere erişemiyorsanız şansınız bitmedi. 300 saniye beklerseniz, gizli fırsat kutusu kendiliğinden açılıyor.)

0001460201

İçerik açıldıktan sonra verilen 2 linkin ilkine tıklıyoruz. 16 Megabyte boyutlu “okayfreedomwr.exe” uygulaması indiriliyor.

0001460202

İndirdiğimiz OkayFreedom ücretsiz VPN yazılımını bilgisayarımıza kuruyoruz ve kullanmaya başlıyoruz. Ayrıca seri numarası, lisans anahtarı, key girmemiz gerekmiyor, çünkü bilgiler kurulum dosyasında gömülü olarak geliyor.

Leave a Reply